Forum Turk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Turk

Hoşgeldiniz

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Ayrılık Bahaneleri

2 posters
YazarMesaj
éLFF53
Admin
Admin
éLFF53

Kadın

Ayrılık Bahaneleri Empty
MesajKonu: Ayrılık Bahaneleri   Ayrılık Bahaneleri Icon_minitimeCuma Tem. 04, 2008 4:20 pm

İlişkinizin iyi gittiğini düşünürken sevgiliniz sizi sevdiği halde ayrılmanız gerektiğini söylüyor ve nedenlerini sıralıyor. Peki size söylenen nedenlerin gerçekte ne anlama geldiğini biliyor musunuz ? Okuyun o zaman…

Aşklar sonsuza kadar sürecek değil ya, biter elbette. Ama aşkın bittiğini sevgilisine açıkça itiraf edebilen insan sayısı pek azdır. Hep bahanelere başvurulur. Bu işin kadını erkeği de yoktur üstelik. Her iki cinste bu bahanelerden yararlanır.

Senin sevgine layık değilim ya da sen benden iyilere layıksın

Tamam beni çok seviyorsun ama ben seni senin beni sevdiğin kadar sevmiyorum. E, bu da söylenmez ki… Benim gönlüm uçarı bir o çiçeğe, bir bu çiçeğe konmak istiyor. Oysa sen sevdiğin zaman kendine körü körüne bağlı birini istiyorsun. Ben bir hafta biriyle bir ay başkasıyla yaşamak istiyorum. Şimdi seni aldatsam da ayıp olacak. En iyisi tak sepeti koluna, herkes kendi yoluna….

Ben seni mutlu edemem

Beklentilerimiz farklı. Sen ayrı dünyadasın,ben ayrı dünyada. Aynı müziği dinlemiyoruz, aynı filme gitmiyoruz, aynı içkiyi bile içmiyoruz. Bizim birlikteliğimiz ancak bir kaç günlük heyecan olabilir. Şimdi bunu sana böyle söylesem. ” Demek her şey bir yalandı” diyeceksin. Ben de sana cevap vereceğim. Senin mutlu olmanı gerçekten istiyorum ama bensiz…

Seni seviyorum ama ailemi de seviyorum ve vazgeçemiyorum

Ben ana (ya da baba) kuzusuyum. Annem babam ne derse o olur diyor. Onlara karşı çıksam, harçlığımı keserler, arabamı altımdan alırlar, beş parasız ortada kalırım. Hem aşk dediğin nedir ki? Geçici bir heves. Ben onların istediği biriyle evlenirsem gelsin paralar… Paraya sırt çevirip seninle olamayacağım, kusura bakma…

Serseri ruhluyum ve özgürlüğümü seviyorum. Kimseye bağlanamam

Başka bahane bulamadım. Aslında istesem öyle mazbut, öyle evine bağlı bir insan olurum ki… Ama seni sevmiyorum. Güzel şeyler yaşamış olabiliriz ama bitti artık. Üstelik bu bahanede çok fiyakalı. Sen şimdi bunu yakın arkadaşların arasında da söylersin benim popülaritem artar. Bundan sonra ki kız arkadaşım da beni elde tutulmayan bir serseri olarak tanıyıp daha çok üstüme düşer. Hay aklımla bin yaşayayım…

Sağlıklı düşünmek için ilişkimizi dinlendirmeye almalıyız

İlişkimizi bitirmeliyiz diyecektim ama ağzımdan bu çıktı. Hem zaten diğerini söyleyecek cesaret yok bende. Bu yüzden bununla idare et. İlişkimiz dinlenirken, ben harekete geçeceğim. Etrafta serseri mayın gibi dolaşacağım, ve kendime yeni,yepyeni işler arayacağım.

Aşkımız heyecanını kaybetti

Adrenalin bağımlısıyım. Ben aşk falan değil resmen heyecan istiyorum. Bunu da bana ancak başka bir aşk sağlar. Seni terk etmeye niyetliyim de ”Bana heyecan lazım” diyemiyorum. Şimdi biliyorum sen kendini değiştirmeye çalışacaksın. Saç şeklin, makyajın, kıyafetlerinle beni yeniden heyecanlandırma çalışmaları içine gireceksin. Ama boşa yorulma. Çünkü ”Bu aşk burada biter ve ben çekip giderim…”

Sorun sende değil bende

Bu cümlenin devamı büyük olasılıkla şu şekilde gelecektir. Kafamın içindeki problemleri çözemediğim için ilişkimize konsantre olamıyorum. Ama söylenmek istenen gerçekte şudur: ” Senden bıktım. Artık hayatımdan çıkmanı istiyorum. Zaten benim kafamda ki tek problemde sensin. Sen olmasan o kadar rahatlayacağım ki anlatamam. Senden ayrılabilmek için kendimi bile sorunlar insanlar grubuna soktum. Anla artık ve beni rahat bırak…”

Zamana ihtiyacım var

Senden ayrılmak istiyorum ama bunu sana direkt söylersem bana neden diye soracaksın. Ben de başkasından hoşlandığımı söyleyemeyeceğim için doğru dürüst bir neden gösteremeyeceğim. Biraz ayrı kalırız. Ben seni arada bir telefonla ararım. Sonra da aramalarım seyrekleşir. Aramızdaki ilişki soğur belki bir süre sonra da sana ” Bu zaman içinde çok düşündüm ama seninle yapamayacağım” derim. Böylece bu işte biter.

Çok iyi bir insansın ama

Çok iyi bir sevgili değilsin. Ben beni heyecanlandıracak ayağımı yerden kesecek gerektiğinde beni süründürecek birini arıyorum. Oysa sen benim her dediğimi yapıyorsun. Her sorunuma çözüm buluyorsun tamam bende seviyorum ama kardeşim gibi. İyisi mi ”Sen kendin gibi bir taze bahar seç” ben de kendi yoluma gideyim.
https://forumturk.canadian-forum.com
ayShequL
Moderatör
Moderatör
ayShequL

Kadın

Ayrılık Bahaneleri Empty
MesajKonu: Geri: Ayrılık Bahaneleri   Ayrılık Bahaneleri Icon_minitimeCuma Tem. 04, 2008 4:29 pm

çok güzel bahaneler denemek lazım Very Happy
https://forumturk.canadian-forum.com

Ayrılık Bahaneleri
1 sayfadaki 1 sayfası